Home / פטמות שקועות – כל המידע

פטמות שקועות – כל המידע

השאירי פרטים או טלפני טלפון 054-8140556 054-8140556

גברים ונשים כאחד מכירים את התופעה הנקראת פטמות שקועות. אולם בניגוד לגברים שפחות נותנים את הדעת על ליקוי אסתטי זה, נשים רבות מבקשות לתקן את מראה הפטמה שלהן באמצעות ניתוח לתיקון הפטמה, כדי לשפר את מראה החזה והפטמות ולחזק את בטחונן העצמי.

להלן כל המידע על פטמות שקועות.

מהן פטמות שקועות?

פטמות שקועותמדובר על פטמה שבניגוד למצב טבעי שלה, היא נבלעת בתוך בסיס העטרה. עובדה זו גורמת לה להיות כמעט בלתי נראית או בעלת מראה שטוח.

כעשרה אחוזים מהנשים הן בעלות פטמות שקועות או שטוחות.נשים בעלות פטמות שקועות מדווחות על דימוי עצמי נמוך ועל הקושי לחשוף את החזה שלהן במצבים אינטימיים.

אם את רוצה לוודא כי אכן יש לך פטמה שקועה, תוכלי ללחוץ מסביב לה באמצעות הבוהן והאצבע המורה. אם הפטמה שקועה היא תכנס עוד יותר פנימה, זאת בניגוד לפטמה שטוחה או רגילה, שיזדקרו לנוכח הלחיצה הזו.

תופעת פטמות שקועות יכולה להופיע בלידה או לקראת גיל חמישים או ששים. לא תמיד יהיו שתי הפטמות שקועות ובמקרים רבים זו תופעה שמאפיינת רק שד אחד.

שימי לב, אם הפטמה שלך עברה שינוי, גשי לאבחון רפואי כדי לשלול אפשרות של סרטן השד.

ההסבר הרפואי אומר כי פטמה שקועה נוצרת על ידי לחץ בבסיס הפטמה, במקום בו היא מחוברת לעור ולרקמות שמתחתיה. השד מכיל מספר צינוריות חלב שמחוברות לפטמה. היא מתחילה לבלוט מעל פני השד כבר בגיל ההתבגרות ומיקומה הוא במרכז השד. הפטמה מורכבת משריר חלק ורקמה, עורה כהה יותר משאר החזה ואף בכל מרקם גס יותר למגע.

מצב של פטמה שקועה הוא שיבוש המראה הרגיל של הפטמה, זאת בגלל רקמת החיבור שמונעת מהפטמה לבלוט החוצה ובעצם נותרת היפוך הבליטה, כלומר, כלפי פנים. הסיבות לכך יכולות להיות בשל פגם מולד, סרטן השד, טראומה, זיהומים ועוד.

ישנן מספר דרגות של פטמות שקועות, ביניהן שלוש עיקריות:

  • פטמות שקועות קלות – במצב זה הפטמה בולטת החוצה כמעט תמיד ומגיבה למצבי גירוי מכאני, כמו בקור או הנקה. במקרה כזה לא מומלץ לבצע תיקון פטמות.
  • פטמות שקועות תמיד למעט במצבי גירוי מכאני – במצב זה הפטמות שקועות באופן קבוע ומזדקרות החוצה רק במצבים כמו קור או הנקה. במצב זה ניתן לבחון אפשרות תיקון הפטמות אולם זהו לא מצב מחייב.
  • פטמות שקועות בכל מצב – במצב זה הפטמה לא מסוגלת להזדקר ולבלוט, גם לא במצבי גירוי מכאני. במקרים אלו נפגעת גם יכולת ההנקה. מצב זה מצדיק תיקון הפטמות.

תיקון פטמות שקועות – השיטות

ישנן מספר דרכים לתיקון פטמות שקועות. הדרך שנבחרת היא בהתאם למצב הפטמה. אם לא מדובר בסיטואציה משמעותית והיא קשורה למצבים כמו הריון ולידה, אפשר לבחון אופציות קלות יותר מניתוח.

  • תיקון פטמות שקועות לפני לידה – מדובר בטכניקה שעושה שימוש בכיפות עשויות פלסטיק דמויות קונכייה ומזכירות מעט בצורתן משאבות הנקה. כיפות אלו מפעילות לחץ קבוע ועדין סביב הפטמה במהלך תקופת ההריון. הכיפות הללו מותקנות בתוך החזיה ובאמצעות הלחץ העדין והקבוע שלהן, יכול להיות שיתבצע שחרור ההתדפקות מתחת לעור, אשר מונעת מהפטמה להזדקר החוצה. את התהליך מבצעים בשליש האחרון של ההריון. בתחילה מרכיבים אותן מספר שעות ביום בהמשך עוברים לכל שעות היום, למעט בשינה. עם לידת התינוק ניתן להמשיך בתהליך זה כחצי שעה לפני ההנקה, כדי להוציא את הפטמה עד כמה שיותר החוצה, דבר שיסייע בהנקה.
  • תיקון פטמות שקועות בהזרקה – טכניקה זו עושה שימוש בהזרקת חומרי מילוי לפטמה, אותם חומרים המשמשים למילוי קמטים. חומרי מילוי אלו משפרים את מראה הפטמה בצורה משמעותית. ניתן להשתמש בחומרי מילוי זמניים, כמו מקרוליין ורסטילן או חומרי מילוי קבועים ללא סיליקון, למשל ביואלקמיד. ההזרקה היא קצרה ומהירה ואת התוצאה ניתן לראות מייד ולשוב לשגרת היום.
  • תיקון פטמות שקועות בהליך כירורגי – בפרוצדורה כירורגית זו, שולף הכירורג את הפטמה החוצה ומבצע סביבה מעין תפר, או קשר, שימנע את שקיעתה בשנית.
  • תיקון פטמות שקועות בניתוח פלסטי – הליך זה מתאים לפטמות שקועות עקשניות שמסרבות לצאת החוצה בהליכים אחרים. במקרים אלו מבצע הכירורג הפלסטי ניתוח שאורך כארבעים דקות ובהרדמה מקומית. הרופא מבצע חתך זעיר שמטרתו להפריד בין הפטמה לבין הרקמה שתחתיה ובאופן שירים את הפטמה. לאחר מכן הוא יתפור את האזור כדי למנוע את שקיעתה בשנית.

חשוב מאד לזכור כי ניתוח פטמות שקועות יכול לכלול גם ניתוק צינוריות החלב. במקרים אלו לא תוכלי להניק בעתיד.

לאחר הניתוח יהיה האזור חבוש למשך מספר ימים ואת תחושי רגישות ונפיחות. לאחר שהנפיחות נעלמת התוצאות ניכרות לעין מייד.

למי מתאים ניתוח תיקון פטמות שקועות

אם בחרת בניתוח, משמעות הדבר היא כי יש לך פטמות שקועות בדרגה שלא ניתן לבצע בהן תיקון באמצעים אחרים. יחד עם זאת, ולמרות שהניתוח מתאים לכולן, חשוב מאד לזכור את נושא ההנקה ואת האפשרות שניתוח פלסטי עלול לפגוע ביכולת להניק.

בכל מקרה יפעיל הכירורג הפלסטי את שיקול דעתו ולאחר שיבחן את כל האלטרנטיבות המתאימות למצב הפטמות שלך.

הסיכונים בניתוח תיקון פטמות הם מינוריים עד אפסיים. ובכל זאת, ייתכנו סיבוכים שכולם ברי תיקון וטיפול, כמו זיהום, רגישות יתר בפטמה, נפיחות שלא עוברת. אם האזור ממשיך להיות נפוח גם לאחר תקופת ההחלמה, יש לגשת לרופא שיבדוק את המקום ויטפל בו.

בחירת רופא, שיטת טיפול והשוואת מחירים

מדריך ניתוחי חזה - השוואת מחירים ומרפאותגם עלייך מוטלת האחריות לבדוק מי הכירורג הפלסטי המבצע את הניתוח ומה נסיונו בתחום, לבצע סקר שוק ולהשוות מחירים ולהתרשם ממידת המקצועיות של הרופא והקליניקה כולה.

חשוב לזכור כי תיקון פטמות שקועות באמצעות הזרקת מילוי לא מחייבת טיפול על ידי כירורג פלסטי. יחד עם זאת, ההמלצה היא להיוועץ עם רופא כירורג, גם אם את חושבת לבצע הזרקה, זאת כדי להבין ממנו שזו אכן שיטת הטיפול המתאימה לך ובעיקר משום שכירורג פלסטי יכול לבצע תיקונים בפטמות בכל הטכניקות, בעוד שרופא שאינו כירורג, מוגבל לשיטת תיקון אחת בלבד.

כדי להקל עלייך בבירורים ובחיפושים אחר מידע ומחירים, מעמיד האתר לרשותך מידע הכולל הצעות מחיר, המלצות ופרטים נוספים של קליניקות שונות והרופאים העובדים בהן, כולל תחום התמחותם, נסיונם והמוניטין שלהם בתחום הרלוונטי.

תוכלי לבצע השוואת מחירים, לקבל מושג נרחב על כל אחת מההצעות ומה היא כוללת, ולחסוך זמן יקר של חיפושים ואיתור הרופא הרצוי לך.

כדי ליהנות מהשירות הזה, ללא כל התחייבות, כל שעלייך לעשות הוא למלא את פרטייך בטופס ההתקשרות שבאתר ולקבל תוך זמן קצר מגוון הצעות מחיר אטרקטיביות, כולל מבצעים והטבות.

השאירי פרטים או טלפני טלפון 054-8140556 054-8140556

ד"ר רומנו מסביר (באנגלית) על ההליך הפשוט והבטוח של תיקון פטמות שקועות

Inverted Nipple Correction Surgery – Dr. Romano

תמונות לפני ואחרי תיקון פטמות שקועות