Home / גניקומסטיה – כל המידע על הקטנת חזה לגבר

גניקומסטיה – כל המידע על הקטנת חזה לגבר

השאר פרטים או טלפן טלפון 054-8140556 054-8140556


 

הדעה הרווחת לגבי ניתוח הקטנת חזה היא כי הוא פונה לנשים בעלות חזה גדול. למעשה, ניתוח הקטנת חזה לגברים הינו ניתוח נפוץ למדי ונקרא בשפה המקצועית גניקומסטיה. הניתוח מקובל בקרב גברים בעלי חזה גדול מהנורמל בקרב מין זה.

לפניכם כל המידע על גניקומסטיה – ניתוח הקטנת חזה לגבר.

גניקומסטיה – מידע כללי

גדילת יתר של שד אצל גברים היא תופעה שכיחה. למרות שאינה נדירה היא מטרידה מאד וגברים רבים חשים במבוכה לחשוף את החזה שלהם וללכת עם בגדים צמודים. התופעה גורמת לדימוי עצמי נמוך, חוסר יכולת ליצור קשרים חברתיים והצורך להסתיר את החזה באמצעות בגדים גדולים שאינם מחמיאים ללובש אותם.

ישנן מספר סיבות לתופעה, ביניהן השמנת יתר, נטילת תרופות מסוימות, פעילות יתר הורמונאלית- אנדוקרינולוגית ואחרות. סיבות אלו גורמות, כאמור, להתפתחות שד שחורג במראהו ובגודלו מחזה נורמטיבי של גברים. מטרת ניתוח גניקומסטיה הוא להחזיר לחזה את המראה השטוח.

תופעת הגניקומסטיה מאד שכיחה במהלך גיל ההתבגרות ולרוב חולפת מאליה אולם במידה והיא נותרת, זה המקום לבצע את הניתוח שסיכויי ההצלחה שלו הם גבוהים מאד.

הכנות לפני ניתוח הקטנת חזה לגבר

גניקומסטיה - ניתוח הקטנת חזה לגבר - לפני ואחריבפגישת הייעוץ עם הרופא המנתח הוא יברר איתכם את מצבכם הבריאותי ורקע של מחלות במשפחה. הבירור נועד כדי להבין מה המקור של תופעת גניקומסטיה ולכן יתבצע בירור אנדוקרינולוגי מקיף.

אם אכן קיימת בעיה אנדוקרינולוגית, יהיה עליכם לטפל בה לפני הניתוח, למשל בעיה של חסר איזון הורמונלי שיכולה להפתר בקלות על ידי איזון הורמונלי שיכול להפחית את חומרת התופעה ואולי אפילו למנוע כליל את הניתוח.

אם הסיבה היא נטילת תרופות כל שהן, יהיה עליכם להפסיק ליטול אותן בתקופה שלפני הניתוח. כמו כן מחושב המשקל ביחס לגובה כדי לוודא שהסיבה לחזה הגדול היא השמנת יתר. גם שימוש בחומרים מסוימים כמו סטרואידים, עישון מריחואנה ושתייה מופרזת של אלכוהול הם גורמים המשפיעים על גודל החזה והפסקת נטילת חומרים אלו יכולה רק להיטיב עם גודל השד הגברי.

חשוב לדעת שגברים שיש להם השמנה חריגה וקיצונית לא יוכלו לעבור את הניתוח, כולל גברים שלא ניסו לרדת במשקל כדי לברר אם ההשמנה היא הגורם לגניקומסטיה.

במהלך הפגישה תעברו גם בדיקה גופנית. היא משמשת כדי למדוד את דרגת עודפי רקמת השד ועודפי העור, זאת כדי להחליט איזו שיטת ניתוח תתאים במדויק למצבכם. לאחר הבירורים והחלטה על שיטת הניתוח, תתבקשו להביא עימכם ביום הניתוח חגורה אלסטית לחזה.

בדיקות שתתבקשו לבצע לקראת הניתוח הן ספירת דם, תפקודי קרישה, בדיקה ביוכימית בסיסית ותרשים אק"ג. יש להגיע עם תוצאות הבדיקות ביום הניתוח.

ניתוח גניקומסטיה – התהליך

גניקומסטיה - הקטנת חזה לגברכאמור, סוג הניתוח נקבע על פי דרגת וחומרת הגניקומסטיה. במצבים בהם עודף רקמת השד הוא קל ואין עודפים משמעותיים של עור, הפתרון יכול להיות שאיבת שומן. הליך זה מתבצע  באמצעות שני חתכים קטנים ברקמת השד, אליהם מוכנסת צינורית קטנה שדרכה מוזרקים נוזלים המכילים חומר אלחוש להרדמה מקומית וחומר המשמש לכיווץ כלי דם כדי למנוע דימום שלא לצורך. אחרי שהוזרקו נוזלים אלו מוכנסת דרך החתך צינורית שאיבה אשר שואבת את השומן העודף מאזור השד.

במידה ושאיבת שומן אינה מספיקה להשגת התוצאה המבוקשת, הקטנת החזה, מסיר הכירורג הפלסטי את רקמת השד, זאת על ידי חיתוך חצי מעגלי בחלק התחתון של העטרה.

במצבים בהם רקמת השד היא מרובה ועודפי העור הם משמעותיים, נדרשת גם כריתת עור בנוסף להסרת רקמת השד. כמו כן, במקרים אלו ירים הפלסטיקאי את הפטמה למיקום גבוה יותר, זאת על ידי חתך בעל צורה מעגלית, סביב העטרה.

אחרי ניתוח גניקומסטיה

הימים הראשונים שאחרי ניתוח להקטנת חזה עלולים להיות מלווים בתחושת חוסר נוחות וכאבים קלים. את הכאבים ניתן לפתור באמצעות נטילת משככי כאבים.

במשך מספר שבועות לאחר הניתוח האזור יהיה נפוח ועם סימנים של שטפי דם. זוהי תופעה רגילה ואין להתרגש ממנה. חשוב להקפיד לחגור את החגורה האלסטית לחזה שתביאו עימכם ביום הניתוח. יש לחגור אותה למשך חודש וחצי לפחות. לבישת החגורה מזרזת את תהליך ההחלמה ומסייעת בהפחתת הנפיחות.

תוכלו לחזור לשגרת יומכם לאחר כשבוע אולם יש להמנע מפעילות גופנית מאומצת למשך חודש ימים לפחות. כמו כן, עליכם להמנע מלחשוף את הצלקת לשמש בשנה הראשונה לאחר הניתוח כדי למנוע התכהות שלה.אם לא תחשפו אותה לשמש היא תהפוך עם הזמן לבהירה מאד עד בלתי נראית.

סיכונים בניתוח הקטנת חזה לגברים

ניתוח גניקומסטיה הוא שכיח למדי ונחשב לניתוח קל, גם אם מדובר בעודפים משמעותיים של רקמת השד והעור. יחד אם זאת יש לתת את הדעת למידה מסוימת של סיכונים שהם אמנם נדירים אולם חשוב להיות מודעים להם.

סיכונים נדירים אלו כוללים זיהום, דימום יתר, אסימטריה בין השדיים, צלקות הנראות לעין ותחושה ירודה באזור בו נותחתם.

כל הסיכונים הללו יכולים להות אפסיים אם תבחרו בכירורג בעל נסיון, אחראי וזהיר, שערך את כל הבדיקות המקיפות קודם לכן ויש לו את המומחיות לעסוק בניתוחים מסוג זה.

בחירת מנתח פלסטי בדרך הקשה

ההזדמנות שלכם לקבל מושג על הרופא המנתח היא במהלך פגישת הייעוץ הראשונית. אולם עוד קודם לפגישה, נדרשת החלטה אם אתם בכלל מעוניינים להגיע לפגישה אצל אותו הרופא ואם התרשמתם ממנו ומיכולותיו לטובה.

איך תוודאו מי הרופא ומה המוניטין שלו ושל הקליניקה בה הוא מנתח? מן הסתם תעשו זאת באמצעות סקר שוק. תיכנסו לאינטרנט, תתחילו לחפש אחר רופאים כירורגים פלסטיים שתחום התמחותם הוא גניקומסטיה, תבררו מחירים, תלמדו את הרקע המקצועי של אותם הרופאים ולבסוף תקבלו החלטה.

זהו תהליך ארוך מאד ומייגע שגוזל זמן יקר. ברוב המקרים נמצא כי גברים שהחלו לבצע סקרי שוק באופן עצמאי התייאשו לאחר שיחת הטלפון השנייה או השלישית ובחרו באחד מהשמות הראשונים שמצאו, אולי גם עם התפשרות על מספר פרמטרים.

בחירת כירורג והשוואת מחירים בדרך הקלה

מדריך ניתוחי חזה - השוואת מחירים ומרפאותזה לא חייב להיות כל כך קשה. יש דרך יעילה, מהירה וקצרה בהרבה, שבאמצעותה תקבלו את כל המידע, המחירים, חוות הדעת והרקע על הרופאים. דרך זו היא כמובן באמצעות האתר, שמרכז עבורכם את מיטב הרופאים בארץ שמבצעים ניתוחי גניקומסטיה, יש להם את הרקע המקצועי המתאים, את הנסיון הרלוונטי והרבה מאד לקוחות מרוצים.

באתר תמצאו רשימה מסודרת כולל הצעות מחיר שתוכלו להשוות ביניהן ולהחליט באופן מושכל ונבון בידי מי אתם עומדים להפקיד את החזה שלכם ולעבור ניתוח בראש שקט.

האתר מאתר עבורכם את הצעת המחיר הרלוונטיות לכם ביותר, ובנוסף מציג מבצעים, אם ישנם, הטבות והנחות, נתונים שלא תוכלו לדעת עליהם בחיפוש עצמאי, או שיידרש זמן רב למצוא אותם.

כדי שתקבלו את כל הפרטים והמידע החשוב והמועיל, כל שעליכם לעשות הוא למלא את פרטיכם בטופס המקוון ולקבל בתוך זמן קצר את המידע, המחירים, ההמלצות והתשובות.

השאר פרטים או טלפן טלפון 054-8140556 054-8140556

ד"ר ערן חדד מסביר על הקטנת חזה לגברים ללא צלקת

תמונות לפני ואחרי ניתוח גניקומסטיה