Home / ניתוח הקטנת חזה – כל המידע

ניתוח הקטנת חזה – כל המידע

השאירי פרטים או טלפני טלפון 054-8140556 054-8140556


 

החזה הוא איבר שעובר שינויים במהלך השנים בעקבות תהליכים כמו התבגרות, לידות, הנקות, ירידה או עלייה במשקל ועוד.

נשים בעלות חזה גדול, שופע וכבד חשות אותו היטב בכל שעה משעות היממה. חזה גדול מגביל את הפעילות, גורם לכאבי גב ולכאבים בצוואר ובכתפיים, כמו גם להזעה תחת השדיים ואף לעקמת הגב.
מטרת ניתוח הקטנת חזה היא לאו דווקא אסתטית, אלא לסייע ולהקל על המשקל העודף, באמצעות הסרת עודפי רמת שד ועוד, פעולה שתפחית מנפחם, גודלם ומשקלם של השדיים ותקטין אותם. במישור האסתטי החזה הופך לקטן וזקוף יותר ומותאם למבנה הגוף, במיוחד אצל נשים רזות וקטנות, שם החזה הגדול בולט עוד יותר.
לפניכם כל המידע על ניתוח להקטנת חזה.

לפני ניתוח הקטנת חזה

נשים רבות הן בעלות מבנה גוף ממוצע לחלוטין אולם החזה שלהן גדול במידה שגורמת לחוסר פרופורציה בגוף, לקושי בבחירת בגדים ולבטחון עצמי ירוד בעקבות מבטים שהן מקבלות והערות פוגעניות. כל זאת לפני שדובר על פגיעה ממשית בבריאות בשל המשקל העודף שהן סוחבות ומשפיע על הגב, חגורת הכתפיים והצוואר.

הפתרון המהיר ביותר שמטפל הן בבעיה האסתטית והן בבריאותית הוא ניתוח הקטנת חזה.

לפני הניתוח מתקיים מפגש ייעוץ עם הרופא המנתח. זהו מפגש חשוב מאחר ובמהלכו נערכים בירורים, הן מצד הכירורג והן מצד המנותחת שזו ההזדמנות שלה לקבל מענה נרחב וסקירה מקיפה על הליך הניתוח, ההחלמה ועוד הדגשים חשובים. כמו כן נערך תיאום ציפיות בינה לבין הרופא.

בדיקת הרופא כוללת שאלות לגבי מצבה הבריאותי של המנותחת ורקע של מחלות במשפחה, בדגש על מחלות שדיים, סרטן השד או סרטן השחלות. כל אשה, ללא קשר למצבה הרפואי שהיא מעל גיל שלושים תצטרך לעבור בדיקת ממוגרפיה ובדיקה אצל כירורג שד וזהו תנאי לקיום הניתוח.

מעשנות חייבות להפסיק לעשן כחודש לפני הניתוח וכשלושה שבועות לאחריו. שימו לב שזהו תנאי אקוטי והאחריות לכך היא בידכן בלבד.

תנאי נוסף לקיום הניתוח הוא הריונות ולידה מתוכננים, מאחר וניתוח הקטנת חזה עלול להשפיע על היכולת להניק, מה גם שבמהלך הריון החזה מתמלא וגדל שוב ובכלל, צורתו משתנה, כך שיכול להיות שתיאלצו לעבור את הניתוח בשנית. לכן, ההמלצה היא להגיע לניתוח אם אתן אחרי הריונות ולידה ואינכן מתכננות להרות בשנית.

הליך הניתוח להקטנת חזה

הקטנת חזה גדולמשך הניתוח הוא כשלוש שעות והוא מתבצע תחת הרדמה כללית. הקטנת החזה מתבצעת באמצעות שני חתכים, האחד סביב העטרה והשני, אנכי, אשר יורד מהעטרה מטה, לכיוון הקפל התת שדי. זוהי למעשה שיטת ניתוח חדשה, בניגוד לישנה בה התבצע חתך רוחבי גם מתחת לשד ובכך נמנעת שם צלקת וגם צורת החזה המתקבלת היא יפה יותר ועמידה יותר. יחד עם זאת, אם החזה הוא גדול במיוחד, ייתכן ויידרש גם חתך רוחבי מתחת לחזה.

מחתכים אלו מוציא המנתח עודפים של רקמת שד והוא מעוצב מחדש כך שייראה קטן וזקוף. הפטמה והעטרה מורמות אף הן למיקום גבוה יותר על השד.

החלמה מניתוח הקטנת חזה

לרוב תתבקשו להשאר לילה לאחר הניתוח להשגחה ולבדיקה נוספת של הרופא בבוקר שלמחרת. מייד לאחר הניתוח יהיה עליכן ללבוש חזיית ספורט שתביאו איתכן לבית החולים. זוהי חזייה מיוחדת ללא ברזלים או ריפוד והיא נרכסת מקדימה. לבישה של החזייה מקלה על הכאבים ומשפיעה על הליך ההחלמה ועל מבנה וצורת השד. יש ללבוש אותה למשך כחודש, יום ולילה.

מנותחות להקטנת חזה יחוו תחושת אי נוחו קלה ומעט כאבים ויקבלו משככי כאבים שיסייעו להפיג את הכאב. חשוב לזכור כי השד, בימים הראשונים הוא מעט נפוח והנפיחות יכולה לגרום לחוסר תחושה בפטמה. בתקופת ההחלמה, במשך כחודש וחצי, יורדת הנפיחות והתחושות בעור חוזרות למצבן הרגיל. אם תבחינו בהפרשה קלה מתחת לצלקת, דעו כי זהו מצב רגיל שחולף מאליו. גם התפרים הם מסיסים ונספגים ונעלמים מאליהם לא כל צורך בהסרה מיוחדת שלהם.

עם שובכן הביתה רצוי ליהנות ממספר ימי חופשת מחלה ומנוחה. המנוחה תורמת להחלמה מהירה יותר של אזור הניתוח ומראה שד יפה וזקוף. בשבוע הראשון לאחר הניתוח עליכם להמנע מהרמת זרועותיכן לגובה שהוא מעל הראש, להמנע מנהיגה ולהמנע מהרמת משקל כבד או מכל פעילות פיזית מאומצת.

זכרו כי הצורה הסופית של השד מתגבשת ומתקבלת רק כמה חודשים לאחר הניתוח. בפרק זמן זה הצורה מתייצבת וגם הצלקות מיטשטשות והופכות לבהירות וכמעט בלתי נראות.

האם קיימים סיכונים בניתוח הקטנת חזה?

חשוב להבין כי כל ניתוח כירורגי, מכל סוג שהוא טומן בחובו סיכונים. יחד עם זאת, אין סיכונים מהותיים בניתוח הקטנת חזה, במיוחד אם אתם בוחרות בכירורג פלסטי מנוסה, מומחה בתחום ובעל מוניטין גבוה.

הסיבוכים הם נדירים וכוללים דימום וזיהום, התקשות רקמת השד בשל נמק שומני, זאת בעקבות ירידה באספקת הדם אליו, פטמות שמיקומן על גבי השד אינו שווה וסימטרי, ירידה בתחושה בפטמות. במקרים אלו יש לדווח לרופא המטפל. רוב הסיבוכים הם פתירים והתחושות חולפות עם הזמן. כמו כן, סיבוכים כמו נמק בפטמה וסביב העטרה הם נדירים ביותר ומאפיינים בעיקר מעשנות, ולכן חל איסור חמור לערוך ניתוח להקטנת חזה אם אתן מעשנות פעילות ולא הפסקתן לעשן טרם הניתוח.

זכרו שהאחריות על הפסק העישון חלה עליכן והיא משמשת לטובתכן. אל תתפתו לעשן כדי שלא ייגרמו סיבוכים מיותרים לאחר הניתוח. כמו כן, הקפידו לשאול את כל השאלות הרלוונטיות בפגישת הייעוץ, התרשמו מהרופא ואפילו בקשו לקבל חוות דעת מנשים אחרות שעברו אצלו את הניתוח. ככל שתהיו ערוכות יותר לניתוח, כך תגשו אליו בראש שקט ועם תיאום ציפיות מלא.

כמה עולה ניתוח להקטנת חזה

אין מחירון קבוע לניתוח זה מאחר והוא נשען על מספר פרמטרים, ביניהן מורכבות הניתוח, מי הרופא המנתח והמוניטין שלו ועוד. יחד עם זאת, אין ספק שאתן רוצות לוודא שתקציבכן מספיק לניתוח ומן הסתם תתחילו לפנות לקליניקות שונות בבקשה לקבלת הצעות מחיר שתוכלו להשוות ביניהן ומידע נוסף.

זהו הליך שיכול לגזול זמן רב ויקר וברוב המקרים המנותחות מתייאשות לאחר שניים או שלושה טלפונים ומתפשרות על הקיים.

השוואת מחירים דרך האתר

מדריך ניתוחי חזה - השוואת מחירים ומרפאותעם השימוש בשירותי האתר אין צורך להתפשר ובלחיצת כפתור אחת אתן תקבלו את כל המידע הנדרש לכן. האתר מסייע באיתור הצעות המחיר בטובות ביותר, של קליניקות מובילות בתחומן בהן פועלים כירורגים פלסטיים מהשורה הראשונה, מומחים בתחום, בעלי נסיון רב והסמכה לעסוק בניתוחים אלו.

כמו כן, מעת לעת, מתפרסמות הטבות מיוחדות, הנחות וכן מבצעים תקופתיים שקשה לדעת עליהם שלא באמצעות האתר שמרכז כאמור את ההצעות האטרקטיביות ביותר.

שימוש באתר חוסך לכן זמן חיפוש יקר, מציג בפניכן את כל ההמלצות והמחירים כך שאין כל צורך להתפשר ואתן בוחרות בהצעה המתאימה לכן ביותר, לאחר שבדקתן את כל הנתונים והשוויתן ביניהם.

כדי ליהנות משירותי האתר, כל שעליכן לעשות הוא למלא את פרטיכן, ללא כל התחייבות, בטופס המקוון שבאתר ולקבל בתוך זמן קצר מגוון רחב של הצעות, באופן ממוקד ומסודר, שיאפשר לכן לבחור בכירורג ובהצעה המתאימה לכן ביותר.

השאירי פרטים או טלפני טלפון 054-8140556 054-8140556

ד"ר טלי פרידמן מסבירה על הניתוח להקטנת חזה גדול