Home / ניתוח הרמת חזה – כל המידע

ניתוח הרמת חזה – כל המידע

השאירי פרטים או טלפני טלפון 054-8140556 054-8140556


 

החזה הוא איבר שעובר שינויים במהלך השנים בעקבות תהליכים כמו התבגרות, לידות, הנקות, ירידה או עלייה במשקל ועוד. השינויים הללו משפיעים על מראה השד ומשווים לו מראה מרוקן, נפול ומדולדל. הפתרון האולטימטיבי והמהיר ביותר להחזיר לחזה את המראה המעוצב, הזקוף והאסתטי הוא באמצעות ניתוח הרמת חזה.

לפניכן כל המידע על ניתוח הרמת חזה.

הכנות מקדימות לפני ניתוח הרמת חזה

ניתוח הרמת חזהאם מראה החזה שלך הוא נפול ומרוקן ואת מעוניינת להחזיר אותו למצב כפי שהיה בעבר, אין ספק שניתוח הרמת חזה הוא אחד הפתרונות הקלים, המהירים והאפקטיביים ביותר.

יחד עם זאת, צריך לדעת במדויק את כל שלבי הניתוח, במה הוא כרוך ואילו הכנות יש לבצע לפניו.

לפני הניתוח תגיעי לפגישת ייעוץ מקדימה, בה יברר הרופא המנתח את מצבך הבריאותי והאם קיימות מחלות במשפחה, בדגש על מחלות כמו סרטן השד, סרטן השחלות או מחלות שדיים אחרות.

כל אשה המעוניינת בניתוח הרמת חזה וגילה הוא מעל שלושים שנה, תתבקש להיבדק אצל כירורג שד ולבצע ממוגרפיה לפני הניתוח.

אם את מעשנת, חשוב שתדעי מראש כי לאחר הניתוח יהיה עלייך להפסיק לעשן לחלוטין לתקופה של כחודש ימים. (מי יודע, אולי זו הזדמנות להפסיק לעשן בכלל). כמו כן תתבקשי להביא איתך לפגישת הייעוץ חזיית ספורט עם סגירה קדמית, ללא ריפוד או ברזלים, שאותה גם תתבקשי להביא ליום הניתוח עצמו.

במהלך הייעוץ ולאחר ההנחיות לגבי הבדיקות, תקבלי הסברים על הניתוח על ידי הכירורג הפלסטי ויוחלט על צורת החתך בהתאם למבנה השד שלך ומצבו, למשל, במצבים של חזה מרוקן ומדולדל מאד, מומלץ לבצע בנוסף לניתוח הרמת חזה גם ניתוח הגדלת חזה. במקרה כזה יהיה צורך לבחור בשתל שיוחדר לשד וייצור נפח ותקבלי הסברים נוספים על תהליך ניתוח הגדלת החזה, בנוסף להרמתו.

פגישת הייעוץ היא גם הזמן שלך לשאול את כל השאלות, לקבל מענה על כולן ולהתרשם מיכולותיו של הרופא, נסיונו ובכלל, האם יש כימיה ביניכם. זו ההזדמנות שלך לברר את כל הפרטים וזוהי גם זכותך. אל תוותרי עליה. מומלץ להכין שאלות מראש ובכתב לפני הפגישה, כדי שלא תשכחו לשאול דבר ותצאו מהפגישה כשאתן מרגישות שקיבלתן מענה נרחב ומקיף לכל מה שרציתן לברר. חשוב שתצאו מהפגישה כשאתן מרגישות מוכנות, שקיבלתן מענה על כל שאלה ותהייה ואם לא הבנתן משהו, אל תהססו לבקש הסברים נוספים.

ניתוח הרמת חזה – התהליך

זמן הניתוח נמשך כשעתיים עד שלוש שעות. הוא מתבצע תחת הרדמה כללית. תהליך הניתוח כולל הזזה של הפטמה ושל העטרה למקום גבוה יותר בשד. כמו כן מסיר הפלסטיקאי את עודפי העור ורקמת השד מעוצבת מחדש, כך שהמראה יהיה זקוף יותר ומלא יותר.

שימו לב כי בניגוד לניתוח הגדלת חזה, שם יש גמישות בבחירת מיקום החתך, בניתוח הרמת חזה הוא נעשה במקום קבוע שהוא סביב העטרה וממנה מטה. משמעות הדבר היא כי תהיה לכן צלקת, גם אם עדינה ודקה. עם הזמן היא דוהה וכמעט אינה נראית לעין.

אם השד מרוקן משמעותית ואין מספיק רקמת שד כדי להרים אותו, הפתרון הוא הגדלת חזה באמצעות שתלים, זאת בנוסף להרמת החזה. במקרים כאלו ימוקם השתל תחת שריר החזה מצידו העליון ותחת השד מצידו התחתון. את צורת השתל וגודלו תקבעו בפגישה שלפני הניתוח.

ברוב המקרים יישארו מנותחות שעברו ניתוח הרמת חזה להשגחה של לילה בבית החולים או בקליניקה בה בוצע הניתוח. למחרת, לאחר בדיקה נוספת של הכירורג הפלסטי, ישוחררו לביתן.

התקופה שלאחר הניתוח וההחלמה

הרמת חזה

אותה חזיית ספורט שהבאת איתך לפגישת הייעוץ תשמש אותך מייד לאחר הניתוח. את תתבקשי ללבוש אותה לתקופה של כחודש וחצי, יום ולילה. ככל שתתמידי בלבישת החזייה התומכת, כך יהיה תהליך ההחלמה יסודי יותר ומראה החזה יהיה מעוצב יותר.

לאחר הניתוח אזור השדיים הוא נפוח מעט, דבר שיגרום לתחושת אי נוחות קלה, חוסר רגישות בפטמה ובעור השד ואף מעט כאבים. זהו מצב נורמלי ולאחר כששה שבועות הנפיחות חולפת והתחושות חוזרות למצב טבעי ורגיל.

אתן תקבלו מרשם למשככי כאבים שיקלו על תחושת אי הנוחות וכן מרשם לכדורי אנטיביוטיקה. הקפידו ליטול אותם, הם מסייעים בתהליך החלמת האזור שנותח ובמניעת זיהומים ודלקות.

גם התפרים סביב החתך הם מסוג מסיס ונספג, כך שלא נדרש חזרה אל הרופא לצורך הסרתם והם נעלמים מאליהם ואף אינם נראים לעין.

במהלך תקופת ההחלמה מומלץ לנוח כמה שאפשר, להמנע מביצוע פעולות פיזיות מאומצות, כולל הרמת משאות כבדים וכולל הרמת ילדים, לפחות בשבוע וחצי הראשונים שלאחר הניתוח. רצוי שלא להרים את הידיים מעל הראש (בתנועת מתיחה או כדי להוריד משהו מארון גבוה), להמנע מנהיגה וכאמור, להקפיד ללבוש את החזייה. לאחר כעשרה ימים אפשר לחזור בהדרגה לשגרת היום אולם עדיין להמנע מפעילות פיזית מאומצת ומסחיבת פריטים כבדים לתקופה של לפחות חודש וחצי.

מעשנות, זכרו, לאחר הניתוח עליכן להמנע לחלוטין מעישון לתקופה של לפחות חודש ימים.

האם יש סיכונים בניתוח הרמת חזה?

חשוב לציין כי לא קיים ניתוח בעולם שאין בו סיכונים. יחד עם האמור, ניתוח הרמת חזה נחשב לניתוח קל ופשוט יחסית והסיבוכים הקיימים בו הם נדירים עד אפסיים, ביניהם דימום וזיהום שיגרמו להתרחבות הצלקות, ירידה בתחושה בפטמות.

בקרב נשים מעשנות יכול תהליך החלמת הצלקות להיות ארוך יותר. אם חלילה אתן חוות את אחד מהסימפטומים הללו, פנו מייד לרופא המנתח ודווחו לו על תחושותיכן.

כמה עולה הרמת חזה וכיצד משווים מחירים?

השאלה הנשאלת ביותר בניתוחים פלסטיים בכלל ובניתוח הרמת חזה בפרט היא "כמה זה יעלה לי". ואכן, חשוב לדעת את העלויות של הניתוח לפני שמחליטים לעשות אותו, כדי לדעת אם הוא עומד בתקציבכן.

מה שיותר חשוב לעשות הוא השוואת מחירים בין מספר קליניקות, כדי להבין את ההבדלים ביניהן, להבין מדוע קיימים פערים במחירים ולדעת היטב בידי מי אתן עומדות להפקיד את החזה שלכן.

בעזרת אתר זה תוכלו ללמוד על הרופאים המנתחים, מה התמחותם בתחום, באילו שיטות הם משתמשים ועוד מידע חשוב שיסייע לכן לגבש החלטה בדבר המקום בו תרצו לבצע את הניתוח. מומלץ לבקש גם חוות דעת של עוד מנותחות, וללמוד את מידת שביעות הרצון שלהן מהכירורג הפלסטי ומההליך כולו.

השוואת מחירים ובחירת כירורג

מדריך ניתוחי חזה - השוואת מחירים ומרפאותהדרך המהירה והאפקטיבית ביותר לקבל כמה שיותר מידע, מחירים, המלצות וחוות דעת, היא באמצעות האתר שמרכז עבורכן ומאתר לכן את הצעות המחיר הטובות ביותר של קליניקות מובילות בתחומן, בהן עובדים כירורגים פלסטיים בעלי נסיון רב בתחום, בעלי מוניטין גבוה ומומחיות בתחום. כמו כן תוכלו לקבל מידע על מבצעים והנחות עונתיים, שחבל לפספס.

כל שעלייך לעשות הוא למלא את פרטייך בטופס ההתקשרות באתר, ללא כל התחייבות, ולקבל בתוך זמן קצר, מגוון הצעות מחיר, המלצות ומידע חשוב נוסף שיסייע לך לקבל את ההחלטה המושכלת והטובה ביותר עבורך.

השאירי פרטים או טלפני טלפון 054-8140556 054-8140556

ד"ר רון עזריה מדבר בערוץ 2 על ניתוח להרמת חזה