Home / ניתוח הגדלת חזה – כל המידע

ניתוח הגדלת חזה – כל המידע

השאירי פרטים או טלפני טלפון 054-8140556 054-8140556

אם אתן חושבות על ניתוח להגדלת חזה, חשוב שתדעו לפני מה אתן עומדות ומה מצפה לכן, טרם הניתוח, במהלכו ולאחריו. ככל שהידיעה היא נרחבת יותר, כך תיאום הציפיות הוא מדויק יותר וההחלטה לבצע את הניתוח היא מושכלת ומבוססת על שיקול דעת שנעשה אחרי בדיקת כל הנתונים. לפניכן כל המידע על ניתוח הגדלת חזה.

הגדלת חזה

אחד הניתוחים הקוסמטיים הפופולריים ביותר בעולם הוא ניתוח הגדלת חזה. הוא מבוקש מאד בקרב נשים בעלות חזה קטן ובלתי מפותח, בקרב נשים עם חזה שאינו סימטרי ובקרב נשים שעקב לידות והנקות השד התרוקן וכתוצאה מכך הפך לקטן ומדולדל יותר.

מסיבות אלו מבקשות נשים, ואף נערות רבות, להקנות לחזן מראה נשי ומלא יותר, וכמובן שייראה הכי טבעי שאפשר.

מהו ניתוח הגדלת חזה?

כאמור, מטרת הניתוח היא הגדלת השדיים באופן פרופורציונלי לגוף המנותחת ובצורה סימטרית ושווה. במהלך הניתוח יוצר הרופא המנתח כיס קטן מתחת שריר החזה, או מעליו, ומחדיר אליו שתלי סיליקון שנבחרו טרם הניתוח על ידי המנותחת ובהתייעצות עם הכירורג הפלסטי. לפני החדרת השתל מתכנן הכירורג את גודל השתל ואת המיקום אליו הוא יוחדר.

לפני שמנתחים – מבררים ומתכננים

מדידות לפני הכנסת שתל בניתוח הגדלת חזה

יש חשיבות רבה להכנות טרם הניתוח. על המנתח הפלסטי לקחת בחשבון את כל הנתונים של המנותחת, כמו משקלה וגובהה, מבנה גופה, רוחב בית החזה וגודל וצורת השד הרצויים לה. לפי נתונים אלו יוחלט אם מיקום השתל יהיה מעל או מתחת לשריר, יוחלט היכן יבוצע החתך וסוג השתל שנבחר, גודלו וצורתו.

בהתאם למבנה החזה יחליט הכירורג הפלסטי אם לשלב גם הרמת שדיים בניתוח הגדלת חזה וזאת כדי להגיע לתוצאות טובות ואסתטיות יותר.

טרם הניתוח מוקדש גם זמן להיכרות הדדית. זה הזמן לשאול את כל השאלות שמטרידות אתכן, לקבל מושג על התהליך ולתאר את הציפיות שלכן מהניתוח.

הרופא, מצידו, ישאל אתכן על מצבכן הבריאותי, על מחלות במשפחה, במיוחד מחלות כמו סרטן השד, סרטן השחלות או מחלות נוספות בשדיים. הסיבה לבירור הזה היא כי ניתוח הגדלת חזה אינו מומלץ לנשים שיש להן רקע משפחתי, או אפילו אישי, של סרטן השד ומסיבה זו בדיוק, כל אשה מעל גיל שלושים המבקשת לעבור את הניתוח תידרש לעבור בדיקה אצל כירורג שד ולבצע ממוגרפיה.

ניתן לראות כי יש לא מעט עשייה לפני הניתוח וזה גם הזמן לתכנן את המבנה וגודל החזה הרצוי לכן. מומלץ להביא תמונה של חזה שאתן אוהבות ומשמש לכן כמודל לחזה שתרצו לקבל בניתוח. עוד כדאי להביא חזיית ספורט, עימה ניתן יהיה לבצע מעין סימולציה באמצעות מדידת שתלים שונים ולראות כיצד הם נראים בתוך החזייה.

את חזיית הספורט כדאי לרכוש לא רק לצורך הבדיקה במרפאה אלא גם מאחר וזו החזייה שתתבקשו להביא איתכן ביום הניתוח. מדובר בחזייה שנסגרת מקדימה, ושאין בה ברזלים או ריפוד.

למרות המורכבות, השאלות המקדימות והתכנון הקפדני, אין כל סיבה להתרעם או לחוש חוסר סבלנות. זכרו שהדרישה לבדיקת שד היא כדי לשמור על שלומכן ובריאותכן וכי כל התכנונים יבטיחו לכם חזה שיהיה כמה שיותר תואם את ציפיותיכן.

במסגרת התכנון המקדים נלקח בחשבון גם מיקום הפטמה. היכן היא ממוקמת בחזה המקורי והיכן היא תהיה ממוקמת לאחר הניתוח.

ניתוח הגדלת חזה הוא ממש אומנות בפני עצמה ועליכן, המנותחות חלה חובת הווידוא שמדובר ברופא מוסמך, מקצועי, בעל מוניטין וידע רב, זאת מאחר והחדרה לא נכונה של השתל, או אי תכנון מוקדם שלו, יכול להביא לתוצאות בלתי סימטריות, מעוותות וחסרות פרופורציה.

למי מתאים ניתוח הגדלת חזה

כאמור, אם אין לכן רקע רפואי, אישי או משפחתי, בתחום סרטן השד או השחלות, הסיכויים שלכם להתאים לניתוח הגדלת חזה הם גבוהים. יחד עם זאת, גם אם אתן חולות במחלות שאינן סרטן אולם עלולות להשפיע על המערכת החיסונית שלכן, יפעיל הכירורג הפלסטי שיקול דעת אחראי ומושכל, מאחר ולא מומלץ לבצע ניתוח בגוף חולה, מכיוון שלאחר הניתוח נדרשת תקופת החלמה שגוף חולה יתקשה לעמוד בה.

סוגי שתלי סיליקון וצורתם

שתל סיליקון לניתוח הגדלת חזהכיום ישנה מגמה ברורה של העדפת שתלי סיליקון לחזה על פני סוגים אחרים. הסיבה לכך היא כי שתלי סיליקון מעניקים לחזה מראה וצורה יציבים ומפחיתים את הסיכוי להיווצרות קפלים בעור. כיום יש נטייה להשתמש בשתלים בעלי מעטפת עמידה ובמילוי ג'לי צמיג, זאת כדי למנוע דליפה, במצבים של קרע בשתל. אלו הם אמנם מצבים נדירים אבל הם נלקחים בחשבון.

ישנם שני סוגים עיקריים לשתלי סיליקון והם שתלים עגולים ושתלים אנטומיים שצורתם מזכירה אגס. השתלים השכיחים יותר הם העגולים.

גם אם יש לכן פנטזיות על חזה בגודל מסוים, חשוב להיות ריאליות. רוחב השד המקורי הוא זה שיקבע את גודל השתל ורוחבו בהתאם למידות גופכן. ככל שההתאמה תהיה מדויקת יותר, כך התוצאות יהיו יפות ומושלמות יותר.

הליך ניתוח להגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה אינו ארוך במיוחד ונמשך כשעה, עד שעה וחצי. הניתוח מתבצע תחת הרדמה כללית.

ישנם שלושה מקומות בהם ניתן לבצע את החתך דרכו יוחדר השתל. הרופא גם מתחשב ומשתדל לבחור במיקום בו החתך כמעט ולא ייראה בעתיד. שלושת המיקומים האפשריים לחתך הם בבית השחי,  אזור הקפל התת שדי וסביב העטרה, בחלק התחתון שלה.

מרבית המנתחים הפלסטיים מעדיפים לבצע את החתך באזור הקפל התת שדי. הסיבה לכך היא כי מאזור זה הגישה היא נוחה יותר לעיצוב השדיים וגם הצלקת היא כמעט בלתי נראית מאחר והשד מסתיר אותה.

החתך הוא באורך של כשלושה עד ארבעה ס"מ ואז מורם השד, כך שנוצר מעין כיס שאליו נכנס השתל.

יתרונות מיקום השתל תחת השריר: סיכויים נמוכים להתכווצות הנובעת מהידוק הרקמות סביב השתל, סיכויים נמוכים להיווצרות קפלים תת עוריים, דיוק בבדיקות ממוגרפיה בעתיד.

חסרונות מיקום השתל תחת השריר: כאבים חזקים יותר בימים שלאחר הניתוח.

אחרי הניתוח להגדלת חזה

לאחר הניתוח נחבש האזור בו בוצע החתך. מעליו תתבקשו ללבוש את חזיית הספורט שהבאתן איתכן. את החזייה יש ללבוש במשך כל היום וכל הלילה לתקופה של כחודש ימים. ייתכנו כאבים או תחושת אי נוחות שיחלפו עם משככי כאבים שתקבלו מהרופא, שירשום לכן גם מרשם לקניית משככים נוספים שישמשו אתכם כל עוד תחושו בכאב, כמו גם אנטיביוטיקה אותה יהיה עליכן ליטול במשך מספר ימים שלאחר הניתוח.

ברוב המקרים תשארו בקליניקה לילה אחד בלבד לצורך השגחה ותיבדקו שוב בבוקר שלמחרת על ידי הרופא המנתח, לפני שתשוחררו לביתכן.

התפרים הם מסוג מסיס, או נספג, כך שאין צורך לשוב לקליניקה ולהוציא אותם. כמו כן הם בלתי נראים. ההמלצה הגורפת היא לקחת מספר ימי חופשת מחלה, לאפשר לגוף לנוח ולזרז את קצב ההחלמה, כמו גם את התוצאות הטובות.

בשבוע הראשון שלאחר הניתוח המנעו מלהרים את ידיכן לגובה, המנעו מסחיבת משקל כבד ואף מנהיגה ברכב. אמהות לתינוקות ופעוטות, שימו לב כי יהיה עליכן להמנע מלהרים את ילדיכן בשבוע הראשון שלאחר הניתוח ואפילו בעשרה הימים הראשונים. היעזרו בבני משפחה.

החזרה לשגרת היום יכולה להתחיל לאחר כשבוע אולם ההמלצה שלא להרים משאות כבדים תקפה לששה שבועות, כולל המנעות מכל פעילות גופנית מאומצת.

סיכונים וסיבוכים אפשריים

אין הרבה סבירות לקיומם של סיבוכים במהלך ניתוח הגדלת חזה. יחד עם זאת, בכל ניתוח, במיוחד אם כרוכה בו הרדמה כללית, קיים גורם סיכון מסוים וגם אם מדובר על סיבוכים נדירים, חשוב שתהיו מודעות להם, כמו זיהום סביב השתל שיאלץ מתן אנטיביוטיקה דרך הוריד, דימום יתר שיגרום לנפיחות וכאב, רגישות יתר או חוסר רגישות של הפטמה, התכווצות קופסית, בה המעטפת סביב השתל מתקשה וגורמת לשד להיראות נוקשה.

נשים סוכרתיות או מעשנות מצויות אף הם בדרגת סיכון גבוהה יותר מנשים בריאות או שאינן מעשנות.

אם מדובר ברופא בעל מוניטין, השכלה רלוונטית ונסיון רב, הסיבוכים הם כמעט ובלתי אפשריים. מסיבה זו חשוב מאד לוודא מי הרופא המנתח ומה נסיונו בניתוחי הגדלת חזה. באופן זה תפחיתו משמעותית את הסיכונים שחלק מהם נובעים מרשלנות או חוסר נסיון.

המלצה שחשוב לזכור

ההמלצה החשובה ביותר היא לבוא מוכנות לפגישת הייעוץ עם הכירורג הפלסטי. הגיעו מוכנות עם כל השאלות וקבלו מושג נרחב על משמעות הניתוח, סוגי השתלים, מיקום החדרת השתל וכל שאלה נוספת שתרצו לקבל עליה מענה.

במהלך השנים נלמד הנושא, התפתח והתקדם והיום נהנות המנותחות מפיתוחים חדשניים, מטכניקות מתקדמות ומשתלים המיוצרים בתנאי מעבדה קפדנים ואיכותיים. יחד עם זאת, מדובר בניתוח הפופולרי ביותר בעולם ודווקא בשל הפופולריות שלו אפשר להתקל בחיקויים, בשרלטנים ובמוצרים זולים ומסוכנים.

השוואת מחירי הגדלת חזה בין מיטב הכירורגים

מדריך ניתוחי חזהחולמות על חזה גדול יותר, בעל מראה אסתטי ופרופורציונלי? אל תקבעו תור לניתוח לפני שביקרתן באתר וקיבלתן המלצות והצעות מחיר מקליניקת מובילות בתחומן, מהן תוכלו להשוות ולבצע את ההחלטה המושכלת ביותר. באופן זה תחסכו לעצמכן זמן יקר ואף כסף ותבחרו בקליניקה המתאימה לכם ביותר.

לפרטים נוספים השאירי פרטים בטופס!

השאירי פרטים או טלפני טלפון 054-8140556 054-8140556

ד"ר רוני מוסקונה מדבר על שיטות לניתוחי הגדלת חזה