Home / אסימטריה בחזה – כל המידע

אסימטריה בחזה – כל המידע

השאירי פרטים או טלפני טלפון 054-8140556 054-8140556


 

כשבעים אחוזים מהנשים סובלות מחזה אסימטרי, כלומר המראה או גודל השדיים אינו זהה. לא כל שבעים האחוזים זקוקות לניתוח תיקון אסימטריה בחזה מאחר ופעמים רבות מדובר בשוני מינורי עד בלתי נראה.

אם בכל זאת את סובלת משדיים שאינם זהים בנפח, במראה ובצורה, יש פתרון אסתטי שיסייע בתיקון הבעיה.

לפנייך כל המידע על אסימטריה בחזה ועל ניתוחים לתיקונו.

הגורמים לתופעת אסימטריה בחזה

חזה לא סימטריאסימטריה נגרמת בשל התפתחות בלתי אחידה של השדיים. ברוב המקרים, כשיש חוסר סימטריה ביניהם, גם צורת השד תהיה שונה, כולל מיקום, גודל וקוטר העטרה וכן בנפח השד.

השערות שאינן מבוססות לחלוטין, קושרות את מקור התופעה הזו בקשיים ובעיות פיזיקליות וכימיות אצל האם בזמן ההריון והלידה. את הניתוח מבקשות לערוך נשים רבות, ביניהן נערות שגדלות לתוך מציאות של דימוי עצמי נמוך, בושה והימנעות מקשרים אינטימיים, במיוחד כשהחזה מתפתח ושד אחד הוא שונה באופן ניכר לעין מהשני.

ניתוח חזה אסימטרי

הפתרון שמציעה הכירורגיה הפלסטית הוא מהיר, קל לביצוע ובעל תוצאות מרשימות, על אף המורכבות הקיימת בניתוח מסוג זה. מדובר על ניתוח פלסטי לתיקון אסימטריה בחזה, שלאחריו מדווחות מנותחות רבות על תוצאות מעולות שתורמות הן למראה חזה שווה, אסתטי ויפה והן לבטחון העצמי ומצב הרוח.

מטרת הניתוח הוא לתקן את חוסר הסימטריה ולהקנות מראה מאוזן בין השדיים. לפני הניתוח מתקיימת פגישת היכרות ותיאום ציפיות עם הכירורג הפלסטי. במהלך הבדיקה הוא ימדוד את השדיים וישווה ביניהם, יבדוק את מבנה הגוף כולו וכיצד משפיעה האסימטריה על היציבה של המנותחת.

אחרי הבדיקות שכוללות גם בדיקת גמישות ברקמות השד, יחליט הרופא המנתח על אופי ואופן הניתוח ויסביר לך את מניעי ההחלטה ומה המשמעות שלה. ההסבר יכלול את כל האופציות העומדות לרשותך והתוצאות שלהן.

עוד בפגישה תתבקשי לערוך מספר בדיקות טרם הניתוח, כמו בדיקות דם, ממוגרפיה לבנות שלושים ומעלה, והנחיות חשובות כמו הפסקת עישון מספר שבועות לפני הניתוח ואחריו, הפסקה בנטילת ויטמינים ומדללי דם והפסקת שתיית אלכוהול, אף היא, לתקופה של מספר שבועות לפני הניתוח, ואחריו.

אסימטריה בחזה – הליך הניתוח

תיקון אסימטריה בחזהכדי להגיע למראה שדיים שווה ומאוזן, יבצע הרופא הכירורג, לפי שיקול דעתו ובהתאם לבדיקות שערך, הגדלה או הקטנה של השד הלא תקין. במקרים בהם האסימטריה היא קיצונית, יבצע הכירורג מספר הליכים, כמו הגדלת חזה, הרמת חזה והקטנת חזה, עד שיגיע לאיזון בין השדיים.

במקרים כאלו יתבצע הניתוח בשני שלבים, כל שלב הוא ניתוח פלסטי בפני עצמו. במהלך הניתוח הראשון יבצע הרופא המנתח חתך בשד המיועד להגדלה. דרך החתך מוכנס התקן מרחיב רקמות, שמטרתו למתוח את רקמת השד הקטן בין השניים.

בשלב השני, למעשה הניתוח השני, מוציא הרופא את מרחיב הרקמות ומכניס במקומו שתל סיליקון. בהמשך הוא יעצב את השד עד שיגיע למראה שד שיהיה זהה ככל האפשר בצורתו למראה השד התקין.

כאמור, הרופא מפעיל את שיקול דעתו בהתאם לפרמטרים השונים כמו מיקום השד וגודלו, צורת העטרה והפטמה ורק אז מחליט על הטכניקה המתאימה למקרה. ככל שהאסימטריה קשה יותר, הניתוח יהיה מורכב יותר ולמעשה ניתוח זה נחשב למורכב ביותר מבין הניתוחים האסתטיים בחזה.

כירורג פלסטי המבצע ניתוחים מסוג זה נדרש להבנה מעמיקה של התחום, למומחיות רבה המבוססת על ניתוחים שערך בעבר, ולראייה ממש אמנותית, כדי להגיע לתוצאה הרצויה. כמו כן, מאחר והחזה עובר שינויים במהלך השנים,  למשל במהלך הריון ולידה, רופא בעל נסיון וחזון, יקח זאת בחשבון ויאמוד נכון את השינוי שייגרם בעתיד למראה החזה, כדי לבצע ניתוח שימנע את השינויים הללו במידת האפשר, יצפה מראש את צורת השד לאחר הניתוח וישלב ראייה אמנותית של ממש בביצוע הניתוח.

ניתוח חזה לא סימטרי – החלמה ותוצאות

כאמור, מדובר בניתוח שלעתים מורכב משני ניתוחים. הניתוח הראשון הוא קצר למדי וההחלמה ממנו היא מהירה. בניתוח זה תשוחרר המנותחת לביתה עוד באותו היום.

הניתוח השני, החדרת השתל, הוא ארוך יותר, אורך כשעה עד שעתיים ומבוצע בהרדמה כללית. לרוב תישאר המנותחת לילה אחד להשגחה ותשוחרר לביתה. גם כאן, הליך ההחלמה הוא מהיר למדי, כעשרה ימים, אולם יש להמנע מביצוע פעילות גופנית מאומצת ומהרמת משאות כבדים למשך חודש לפחות, כמו גם להמנע מלמתוח את הזרועות מעל לגובה הראש ואף להמנע מנהיגה, לפחות למשך שבוע.

אם המנתח הוא בעל נסיון ומומחיות, עם חזון וראייה של "היום שאחרי", התוצאות יהיו משביעות רצון עד מאד. יחד עם זאת מדובר בהליך מורכב, רפואית ורגשית, ויש לקחת זאת בחשבון ולבחור ברופא שמשרה אווירה נינוחה, בטוחה ובעיקר יש לו את ההבנה והראייה של התמונה הגדולה בנוגע למבנה החזה לאחר הניתוח.

המנותחות מדווחות על שיפור ביציבה, על תחושת בטחון עצמי ונינוחות שלא חוו קודם לכן, עם היכולת ללבוש חולצה צמודה או בגד ים מבלי לחוש מבוכה ואף לפתח קשרים רומנטיים ואינטימיים ללא חשש.

מה חשוב לדעת

הפגישה המקדימה עם הרופא הכירורג היא חשובה גם באספקט של תיאום ציפיות. לפעמים צורת השד הלא תקין היא בעייתית במיוחד, למשל שד צינורי שדורש פריסה של הקוטב התחתון שלו כחלק מהליך עיצוב השד, ועוד. במקרים מורכבים כאלו לא תמיד ניתן להגיע לסימטריה מוחלטת ובאחריות הרופא הכירורג להסביר זאת למטופלת במהלך פגישת הייעוץ. יחד עם זאת, עדיין מדובר על שיפור במידה רבה מאד, אשר מותיר את המטופלות מרוצות ושבעות רצון, במיוחד אם קיבלו הסברים מקדימים ומפורטים קודם לכן.

הצלקות לאחר הניתוח הן כמעט בלתי נראות, גם בשל מיקום החתך שהכירורג משתדל לבצע, למשל בקפל התת שדי, או באזור בית השחי, וגם בגלל שהחתך עצמו הוא קטן למדי. עם הזמן הצלקת מחלימה והופכת לשקופה.

סקר שוק לבחירת מנתח פלסטי ובדיקת מחירים

מדריך ניתוחי חזה - השוואת מחירים ומרפאותכפי שניתן לראות, יש חשיבות מרבית לבחירת הרופא שיבצע את הניתוח, שלמרות מורכבותו וההחלמה ממנו היא קלה, נדרש כירורג פלסטי עם נסיון, עם כשרון ועם חזון לדמיין את מראה החזה לאחר הניתוח ואף להחליט על הפרוצדורה הרפואית הטובה ביותר למנותחת, אחרי בדיקת כל הפרמטרים.

חיפוש אחר כירורג כזה כרוך בסקר שוק ובדיקת הרקע שלו ושל הקליניקה, כמו גם קבלת הצעות מחיר והשוואה ביניהן. את תהליך החיפוש הארוך והמייגע ניתן לקצר משמעותית ואף לחסוך כסף רב באמצעות שימוש באתר זה. דרכינו תוכלי לקבל הצעות מחיר ממיטב המנתחים הכירורגים בארץ, במקום מרוכז אחד ובהליך נוח ויעיל שיאפשר לך לבצע השוואת מחירים מהירה ולקבל החלטה מושכלת ונבונה.

הליך החיפוש באתר הוא מהיר וממוקד, ואחרי שתשאירי את פרטייך בטופס שבעמוד זה, מתבצע החיפוש עבורך. אינך צריכה לעבור מקליניקה לקליניקה, אלא הן מגיעות היישר אלייך ברשימה מסודרת ונוחה לבדיקה ולהשוואה.

כל שעלייך לעשות הוא רק למלא את פרטייך בטופס ההתקשרות שבאתר ולקבל, תוך זמן קצר, את הפניות מהרופאים המובילים בתחום ניתוחי תיקון אסימטריה בחזה, שישמחו לקבוע איתך פגישת ייעוץ.

השאירי פרטים או טלפני טלפון 054-8140556 054-8140556

ד"ר דב קליין מדבר על ניתוח לתיקון אסימטריה של החזה

Carmela's Experience Undergoing A Breast Asymmetry Procedure

כרמלה מספרת (באנגלית) על חוויית הניתוח לתיקון חזה לא סימטרי